Eko-Hotel NOMAD HOUSES

NOMAD HOUSES

Eko-Hotel
by ZROBIM architects
scroll

Zrób sobie przerwę od zgiełku miasta

Projekt Nomad houses jest częścią ekosystemu domów modułowych zrobionych przez HOME i jest eko-hotelem położonym w głównym centrum turystycznym Białorusi-nad jeziorami Brasławskimi. Kompleks 6-10 małych domków o nowoczesnej architekturze i całej niezbędnej infrastrukturze jest przeznaczony do odpoczynku od zgiełku miasta w otoczeniu dziewiczej przyrody Parku Narodowego.

 • Lokalizacja: jeziora Brasławskie, Białoruś
 • Powierzchnia: 1 ha
 • Skala projektu: 6-10 domów
 • Rok: 2022
Mała powierzchnia
Skandynawski design
Infrastruktura rekreacyjna
Prywatność
Połączenie z naturą

Najważniejszy jest pomysł

Koncepcja Nomad Houses powstała z potrzeby rozwoju turystyki krajowej.

Dlatego że podróże po świecie stają się coraz trudniejsze, a popyt istnieje, jako architekci widzimy naszą funkcję w odkrywaniu interesujących lokalizacji i tworzeniu infrastruktury turystycznej w kraju.


Jeziora Brasławskie to pierwsze miejsce, od którego postanowiliśmy rozpocząć realizację naszej koncepcji, ponieważ jest to region z wyjątkową naturą i bogatą kulturą historią. Główną wartością terytorium są jeziora lodowcowego, otoczone reliktowym lasem, z obfitością dzikich zwierząt i rzadkich roślin, które można zobaczyć tylko tutaj.

W tym miejscu brakowało jednego - stylowej nowoczesnej architektury.

NOMAD HOUSES

Plan generalny osiedla

Specjalnie szukaliśmy miejsca w pięknym naturalnym otoczeniu z dostępem do jeziora, bliskością infrastruktury miejskiej i wygodnym dojazdem z trasy, ponieważ, starannie przemyślana infrastruktura tworzy pozytywne wrażenia z pobytu w naszym Eko-Hotelu.

NOMAD HOUSES

Udało się nam znaleźć działkę spełniającą wszystkie te kryteria. W odległości 100 metrów od obiektu znajduje się jezioro z dobrze zagospodarowaną plażą. Tutaj zorganizowaliśmy przyjazd z trasy z leśnym parkingiem.

Infrastruktura

Na działce planujemy umieścić łaźnię, magazyn do przechowywania sprzętu sportowego i od 6 do 10 domów dwóch typów:

 1. Model+ o powierzchni mieszkalnej 16 m2
 2. Model 35 o powierzchni mieszkalnej 35 m2
NOMAD HOUSES

Model + house

 

 

 

Kompaktowy domek letniskowy dla 1-2 osób. Główny i jedyny moduł mieszkalny zawiera w sobie część wypoczynkową, kuchnię, łazienkę i strefę z elektryczną sauną. Zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny wygląd domu stanowi przykład czystego skandynawskiego minimalizmu.

Plan domu

 

1.

Strefa relaksu

4 м²

2.

Kuchnia-salon

5.5 м²

3.

Węzeł sanitarny

3 м²

4.

Sauna

3.5 м²

5.

Taras

6 м²

 

W SUMIE

22 м²

Główną różnicą i jednocześnie zaletą wiejskiego domu od miejskiego mieszkania jest obecność tarasu, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu i za pomocą którego możemy dostać się do prywatnego odkrytego basenu.

NOMAD HOUSES

Model + wnętrze

 

Pomimo tego, że powierzchnia domu jest dość zwarta, dzięki kompetentnym rozwiązaniom planistycznym, umieściliśmy wszystko, czego potrzebujemy zarówno na krótki, jak i dłuższy pobyt. W kuchni schowaliśmy wbudowaną lodówkę i zorganizowaliśmy miejsce do przechowywania sztućców. Podium, na którym znajduje się wyspa kuchenna i jednocześnie jest podstawą ogromnego podwójnego łóżka.

Oświetla przestrzeń lampy wbudowane do sufitu. Przestrzeń jest ogrzewana przez dwa grzejniki przymocowane do ścian.

Łazienka i sauna

Po lewej stronie wejścia umieściliśmy system przechowywania rzeczy, w tej samej części domu mamy blok łazienkowy, jest to pokój z ciepłą podłogą i wszystkimi niezbędnymi urządzeniami hydraulicznymi, ale główną cechą tego domu jest obecność sauny.

W tej chwili wioska jest na etapie realizacji, ale już przyjmuje pierwszych gości. Wkrótce do wynajęcia będą dostępne domy o większej powierzchni przeznaczone odpowiednio dla większej liczby gości.

NOMAD HOUSES

Model 35 house

 

 

 

Dom o nieco większej powierzchni w porównaniu do swojego poprzednika, dla 2-5 osób z przestronnym tarasem. Główny i jedyny moduł mieszkalny obejmuje część wypoczynkową, kuchnię i łazienkę. Tutaj, w porównaniu z poprzednim modelem, wydzielona jest część wypoczynkowa, a także jest zorganizowana jadalna.

Plan domu

 

1.

Sypialnia

7.2 м²

2.

Węzeł sanitarny

6.2 м²

3.

Kuchnia-salon

15.6 м²

4.

Strefa relaksu

6 м²

5.

Taras

15 м²

 

W SUMIE

50 м²

Model 35 wnętrze

 

We wnętrzu domku model 35 zastosowaliśmy te same techniki, co w model+. Stylistycznie jest to klasyczny skandynawski minimalizm z przewagą naturalnych materiałów. Główną różnicę w stosunku do domu poprzedniego modelu to charakter planistyczny. Jest bardziej przestronna jadalnia z piecem opalanym drewnem i wydzieloną częścią wypoczynkową.

Łazienka w tym domu ma większą powierzchnię, ale bez własnej sauny, ale na terenie kompleksu będzie łaźnia.

W części sypialnej umieściliśmy również duże podwójne łóżko z garderobą. Oświetlenie jest wbudowane na obwodzie sufitu, a nad łóżkiem umieściliśmy reflektory.

Tak więc, ze względu na różnorodność modeli domów, goście eko-hotelu mogą wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję.

NOMAD HOUSES

Kod projektu

Jeśli krótko określić kod projektu, jest to skandynawski minimalizm z drewnianymi fasadami, panoramicznymi przeszkleniami i ogromnymi tarasami. Paleta kolorów, podobnie jak zestaw materiałów wykończeniowych, jest tak zwięzła, jak to tylko możliwe. Wykończenie wykonane z czarnego węgla drzewnego w połączeniu z profilowanym arkuszem na dachu w tym samym odcieniu. Kompleks Total black wygląda organicznie na tle ciemnych pni sosnowego lasu, nie tracąc przy tym wyrazistości przy każdej pogodzie.

Wnętrze domu opiera się na połączeniu trzech odcieni: naturalnego koloru drewna w dekoracji ścian, bieli w dekoracji powierzchni, antracytu w szczegółach. Absolutna zwięzłość, aby odpocząć od wizualnego i informacyjnego hałasu dużych miast z koncentracją na naturalnym otoczeniu.

NOMAD HOUSES

Stawiając na wyrazistość architektoniczną i efektowność kompleksu, tworzymy przesłanki do kształtowania mechanizmów marketingowych, które są nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem każdej firmy.

NOMAD HOUSES

Architektura i marketing

 

Element marketingowy jest dla nas nieodłączną częścią projektowania architektonicznego. Niezależnie od segmentu konkretnego projektu, zawsze kierujemy się jedną zasadą: tworzymy architekturę, która sama się promuje. Jakość, która mówi sama za siebie i obraz, który zapada w pamięć bez zbędnych reklam.

Na tym etapie w projekcie Nomad houses udało nam się już stworzyć "obraz na Instagramie", który chcemy podzielić się z przyjaciółmi i obserwatorami, ale planujemy wzmocnić ten efekt. Budynki łaźni i stodoły będą wyposażone w zielone dachy, które płynnie wpływają na pagórkowatą topografię terenu. To będzie bardzo piękne miejsce
.

NOMAD HOUSES
NOMAD HOUSES
[%press_keys%]

 • Przegląd domów modułowych w glampingu NOMAD HOUSES: łaźnia panoramiczna, zielony dach, niepowtarzalny krajobraz
  Przegląd domów modułowych w glampingu NOMAD HOUSES: łaźnia panoramiczna, zielony dach, niepowtarzalny krajobraz
  Jak rozwija się nasza własna ekowioska domów modułowych na wynajem NOMAD HOUSES — wyjątkowe miejsce turystyczne na mapie regionu Brasław. Oprócz domów do wynajęcia, na terenie kompleksu znajduje się teraz cały kompleks spa z panoramiczną łaźnią, tarasem, prysznicem ze szklanym dachem i zewnętrznym małym basenem opalanym drewnem — wszystko to daje zupełnie nowe doświadczenie interakcji z nowoczesną architekturą i Środowisko naturalne.
  28 Nov. 2023

Podobał Ci się projekt?

Udostępnij link:
scroll
Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania