Eko-Hotel NOMAD HOUSES

NOMAD HOUSES

Eko-Hotel
by ZROBIM architects
scroll

Zrób sobie przerwę od zgiełku miasta

Projekt Nomad houses jest częścią ekosystemu domów modułowych zrobionych przez HOME i jest eko-hotelem położonym w głównym centrum turystycznym Białorusi-nad jeziorami Brasławskimi. Kompleks 6-10 małych domków o nowoczesnej architekturze i całej niezbędnej infrastrukturze jest przeznaczony do odpoczynku od zgiełku miasta w otoczeniu dziewiczej przyrody Parku Narodowego.

 

 • Lokalizacja: jeziora Brasławskie, Białoruś
 • Powierzchnia: 1 ha
 • Skala projektu: 6-10 domów
 • Rok: 2023
Mała powierzchnia
Skandynawski design
Infrastruktura rekreacyjna
Prywatność
Połączenie z naturą

Główna - idea

Koncepcja Domów Nomadycznych wyniknęła z potrzeby rozwijania turystyki wewnętrznej.

W warunkach, gdy podróże po świecie stają się coraz trudniejsze, a popyt na nie nadal istnieje, my, jako architekci, widzimy naszą rolę w odkrywaniu interesujących lokalizacji i tworzeniu infrastruktury turystycznej w kraju.

Jeziora brasławskie - pierwsze miejsce, od którego postanowiliśmy rozpocząć realizację naszej koncepcji, ponieważ jest to region o unikalnej, nietkniętej przyrodzie i bogatym dziedzictwie kulturowo-historycznym. Główną wartością tego obszaru są jeziora polodowcowe otoczone reliktowym lasem z obfitością dzikich zwierząt i rzadkich roślin, które można zobaczyć tylko tutaj.

Temu miejscu brakowało tylko jednego - stylowej, nowoczesnej architektury.

NOMAD HOUSES

Ogólny plan wioski

Aby umieścić kompleks, specjalnie szukaliśmy działki w pięknym otoczeniu naturalnym z pieszym dostępem do jeziora, bliskością infrastruktury miejskiej i wygodnym dojazdem z trasy, ponieważ starannie zaprojektowana infrastruktura tworzy pozytywne doświadczenie dla odwiedzających nasz ekohotel.

NOMAD HOUSES

Udało nam się znaleźć działkę spełniającą wszystkie te kryteria. Dojście do jeziora z uregulowaną plażą znajduje się 100 metrów od kompleksu i prowadzi przez sosnowy las. Tutaj również zorganizowaliśmy wjazd z trasy z leśnym parkingiem.

Infrastruktura

Na działce planujemy umieścić saunę, budynki gospodarcze do przechowywania sprzętu sportowego oraz od 6 do 10 domów dwóch typów:

 1. Kemping B o powierzchni mieszkalnej 17 m2
 2. Kemping C o powierzchni mieszkalnej 35 m2
 3. Kemping C Flat o powierzchni mieszkalnej 35 m2
 4. Kemping SPA o łącznej powierzchni 55 m2
NOMAD HOUSES

Typ Kemping B

 

 

 

Kompaktowy domek wypoczynkowy dla 1-2 osób. Główny i jedyny moduł mieszkalny obejmuje strefę wypoczynku, kuchnię, łazienkę i saunę elektryczną. Zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny wygląd domu służy jako wzór czystego skandynawskiego minimalizmu i stanowi tło dla głównego akcentu - nietkniętej przyrody rezerwatu przyrody Brasłauského.

Plan domu

 

1.

Strefa wypoczynku

4 m²

2.

Kuchnia

5.5 m²

3.

Łazienka

3 m²

4.

Sauna

3.5 m²

5.

Taras

6 m²

 

RAZEM

22 m²

Główną różnicą, a jednocześnie zaletą domu wiejskiego w porównaniu z mieszkaniami miejskimi, jest obecność tarasu, gdzie można spędzać czas na świeżym powietrzu i z którego można dostać się do prywatnego basenu odkrytego.

NOMAD HOUSES

Camp B Wnętrze

 

Mimo że powierzchnia domku jest dość kompaktowa, dzięki przemyślanym rozwiązaniom planistycznym umieściliśmy wszystko, co niezbędne zarówno do krótkotrwałego, jak i dłuższego pobytu. W strefie kuchennej schowaliśmy wbudowany lodówkę i zorganizowaliśmy miejsce na przechowywanie naczyń. Podium, na którym znajduje się kuchenny wyspę, jednocześnie pełni rolę podstawy dla ogromnego łóżka małżeńskiego.

Przestrzeń jest oświetlana lampą wbudowaną w czubek łączenia dwóch połaci dachu. Pomieszczenie jest ogrzewane dwoma grzejnikami zamontowanymi na ścianach.

Łazienka i sauna

Po lewej stronie wejścia umieściliśmy szafy na ubrania, a w tej samej części domu znajduje się blok łazienkowy. Jest to pomieszczenie z ogrzewaną podłogą i kompletnym wyposażeniem sanitarnym, ale główną cechą zarówno tego bloku, jak i całego domku, jest obecność sauny.

Obecnie osiedle jest w pełni zrealizowane i już aktywnie przyjmuje gości. Do wynajęcia są domki o różnych powierzchniach oraz panoramiczna sauna z basenem na drewno.

NOMAD HOUSES

Typ Camp C

 

 

 

Dom jest nieco większy niż jego poprzednik, przeznaczony dla 2-5 osób z przestronnym tarasem. Główny i jedyny moduł mieszkalny obejmuje strefę wypoczynkową, kuchnię i łazienkę. W porównaniu z poprzednim modelem, wyróżniono tutaj strefę wypoczynku oraz zorganizowano miejsce na posiłki.

Plan domu

 

1.

Sypialnia

7.2 m²

2.

Łazienka

6.2 m²

3.

Kuchnia i salon

15.6 m²

4.

Strefa wypoczynku

6 m²

5.

Taras

15 m²

 

RAZEM

50 m²

Camp C Wnętrze

 

Wnętrze domku Camp C oparte jest na tych samych zasadach co Camp B. Stylizacyjnie to klasyczny skandynawski minimalizm z przewagą naturalnych materiałów. Główne różnice w stosunku do poprzedniego modelu dotyczą układu przestrzennego. Tutaj znajduje się obszerniejsza strefa jadalna z piecem opalanym drewnem oraz oddzielona przestrzeń do wypoczynku.

Strefa łazienki w tym domu ma większą powierzchnię, ale nie ma własnej sauny, jednak na terenie kompleksu znajdować się będzie łaźnia.

W strefie sypialnianej umieściliśmy również duże podwójne łóżko z garderobą. Oświetlenie jest wbudowane w sufit, a nad łóżkiem umieściliśmy punktowe lampy.

Dzięki zróżnicowanej ofercie modeli domów, goście ekohotelu mogą wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję.

NOMAD HOUSES

Typ Camp C Flat

 

 

 

Kompaktowy modułowy dom dla 2-5 osób, z możliwością transportu. Obejmuje strefę wypoczynku, kuchnię, łazienkę, otwartą taras na grillowanie.

Plan domu

 

1.

Sypialnia

7.2 m²

2.

Łazienka

6.2 m²

3.

Kuchnia-salon

15.6 m²

4.

Strefa wypoczynkowa

6 m²

5.

Taras

20 m²

 

RAZEM

55 m²

Camp C Flat Wnętrze

 

Wnętrze domku Camp C Flat opiera się na tych samych zasadach co poprzednie. Stylizacyjnie to klasyczny skandynawski minimalizm z przewagą naturalnych materiałów. Główne różnice w stosunku do poprzedniej wersji dotyczą układu przestrzennego. Tutaj znajduje się obszerniejsza strefa jadalna z piecem opalanym drewnem oraz oddzielona przestrzeń do wypoczynku.

W strefie sypialni umieściliśmy także dużą podwójną łóżko z garderobą. Oświetlenie wbudowane jest w sufit wokół obwodu, a nad łóżkiem umieściliśmy punktowe lampy.

NOMAD HOUSES

Sauna Camp SPA

 

 

 

Modularna sauna z panoramicznym przeszkleniem, przestronnym tarasem i drewnianym kąpieliskiem na zewnątrz.

Plan domu

 

1.

Strefa wypoczynku

13 m²

2.

Sauna

4.2 m²

3.

Prysznic

1.4 m²

4.

Łazienka

2 m²

5.

Taras

26 m²

6.

Strefa kąpieli

9 m²

 

RAZEM

55 m²

SPA sauna zawiera strefę wypoczynku, kuchnię, łazienkę i saunę. Jest utrzymana w stylu skandynawskiego minimalizmu, co stanowi tło dla głównego akcentu - nietkniętej, rezerwatowej przyrody Parku Narodowego Braslav.

Materiały budowlane zostały wybrane z myślą o ekologicznej bezpieczeństwie i trwałości. Głównymi materiałami są drewno i szkło, co tworzy poczucie jedności z naturą i pozwala cieszyć się widokami parku narodowego.

NOMAD HOUSES

Zaprojektuj kod

Krótko i zwięźle opiszę kod projektowy tego projektu - jest to skandynawski minimalizm z drewnianymi elewacjami, panoramicznymi przeszkleniami i ogromnymi tarasami. Paleta kolorów, a także zestaw materiałów wykończeniowych są tak lakoniczne, jak to tylko możliwe. Wykończenie elewacji i tarasów wykonane jest z drewna w kolorze węgla drzewnego w połączeniu z blachą falistą na dachu w tym samym odcieniu. Czarny kompleks Total wygląda organicznie na tle pni ciemnego lasu sosnowego, ale nie traci swojej wyrazistości w żadnej pogodzie.

Wewnętrzne przestrzenie domków opierają się na połączeniu trzech odcieni: naturalny kolor drewna w wykończeniu ścian, biel - w wykończeniu powierzchni, antracytowy - w detalach. Absolutna lakoniczność dla odpoczynku od wizualnego i informacyjnego szumu dużych miast, skoncentrowana na otoczeniu naturalnym.

Rozwijając architektoniczną wyrazistość i efektywność kompleksu, tworzymy podstawy do kształtowania mechanizmów marketingowych, które są nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem każdej działalności biznesowej.

NOMAD HOUSES

Architektura i marketing

 

 

Składowa marketingowa jest dla nas nierozłączną częścią projektowania architektonicznego. Niezależnie od segmentu konkretnego projektu, zawsze trzymamy się jednej zasady: tworzymy architekturę, która sama się sprzedaje. Jakość, która przemawia sama za siebie, i wizerunek, który zapada w pamięć bez zbędnej reklamy.

Na tym etapie projektu Nomad Houses udało nam się już stworzyć "instagramową wizję", którą chce się dzielić z przyjaciółmi i obserwującymi, ale ten efekt planujemy wzmocnić.

NOMAD HOUSES
[%press_keys%]

 • Przegląd domów modułowych w glampingu NOMAD HOUSES: łaźnia panoramiczna, zielony dach, niepowtarzalny krajobraz
  Przegląd domów modułowych w glampingu NOMAD HOUSES: łaźnia panoramiczna, zielony dach, niepowtarzalny krajobraz
  Jak rozwija się nasza własna ekowioska domów modułowych na wynajem NOMAD HOUSES — wyjątkowe miejsce turystyczne na mapie regionu Brasław. Oprócz domów do wynajęcia, na terenie kompleksu znajduje się teraz cały kompleks spa z panoramiczną łaźnią, tarasem, prysznicem ze szklanym dachem i zewnętrznym małym basenem opalanym drewnem — wszystko to daje zupełnie nowe doświadczenie interakcji z nowoczesną architekturą i Środowisko naturalne.
  28 Nov. 2023

Podobał Ci się projekt?

Udostępnij link:
scroll
Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania