SIMPLE Restaurant

Projektowanie przestrzeni publicznych

Opis projektu

Restauracja Simple znajduje się w centrum Mińska (Białoruś), przy ulicy Swierdłowego 2. Mieści się w zabytkowym budynku Mińskiej Fabryki Kuchni, który został zbudowany w 1936 r. w stylu konstruktywistycznym przez architekta Grubera.

Projekt wnętrz został opracowany przez Natalię Raksę, architekta-projektanta z pracowni ZROBIM ARCHITECTS.

Zadaniem architekta było odzwierciedlenie we wnętrzu koncepcji kuchni lokalu, która kryje się w jego nazwie - SIMPLE - restauracja nowoczesnej, eksperymentalnej kuchni białoruskiej, opartej w całości na miejscowych produktach. Wnętrze miało nawiązywać do prostoty, zwięzłości, minimalizmu. Klient chciał wykorzystać jak najwięcej mebli pozostałych z poprzedniej lokalizacji restauracji, a przy produkcji i wyszukiwaniu nowych elementów trzymać się lokalnych mistrzów i marek.

Głównym problemem było wydzielenie tak dużej i jasnej przestrzeni bez stawiania dodatkowych konstrukcji i ścianek działowych. Konieczne było zaprojektowanie różnych scenariuszy siedzeń dla gości na jednej małej przestrzeni, oferujących różne opcje wygody i wysokości siedzeń.

Architekt musiał również zaprojektować specjalne miejsce na szafkę na wino i stół sommelierski, ponieważ jest to jedno ze strategicznie ważnych miejsc w restauracji.

W rezultacie projektantowi udało się strefować przestrzeń za pomocą kontrastu czerni i bieli.

W projekcie udało się również uwzględnić większość istniejących mebli, oczywiście po ich całkowitym przemyśleniu, odrestaurowaniu i odmalowaniu niektórych stołów i wszystkich krzeseł, a także po organicznym wkomponowaniu sof w centralną część pomieszczenia.

Jednym z akcentów jest czarny błyszczący barek wykonany z gresu porcelanowego z czarnym marmurkowym wzorem. To masywne dzieło stanowi centrum zainteresowania we wnętrzu, a dzięki zdolności do odbijania wszystkiego, wtapia się w otoczenie i staje się nieważkie.

Projektant zastosował ten sam typ oświetlenia w całej restauracji, ujednolicając różne obszary i sprawiając, że przestrzeń stała się jeszcze bardziej jednorodna.

Wazony do sesji zdjęciowej zostały dostarczone przez sklep z naczyniami SKVIREL

  • SIMPLE Restaurant

Zapoznaj się z przeglądem projektu

Publikacje w mediachUdostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania