MOBY-DICK CAFFE

Projektowanie przestrzeni publicznych

Opis projektu

Projekt kawiarni MOBY-DICK rozpoczęliśmy w grudniu 2018 r. Klienci przyszli do nas z własną wizją przyszłego zakładu. Głównym założeniem było stworzenie przestrzeni, w której panuje atmosfera mieszkania radzieckiego profesora, który odbył długą podróż po Afryce i zgromadził w swoim domu wiele artefaktów zupełnie odmiennej kultury. Miało też tworzyć "niemodne" wnętrze z własnym charakterem, omijające trendy i stawiające na indywidualizm.

Na podstawie tej idei opracowano kilka interpretacji, z których jedna znajduje odzwierciedlenie w obecnym wnętrzu.

Materiały użyte we wnętrzu nawiązują do epoki Związku Radzieckiego: parkiet w jodełkę, klasyczny gzyms sufitowy, mozaikowa posadzka (jak w radzieckich pokojach frontowych).

Prawie wszystkie meble w projekcie pochodzą z włoskiej fabryki Calligaris, a jedynym wyjątkiem jest soundbar na końcu sali, który pochodzi od naszej marki BY furniture. Oświetlenie pochodzi z fabryk AROMAS (Hiszpania), &Tradition (Dania) i Centrsvet (Rosja). Dwa kinkiety między oknami zostały wykonane z ceramiki (Ceramic MAY) specjalnie na potrzeby tego projektu.

Centralnym elementem wnętrza jest lada barowa, dzieło artysty streetartowego Żenego Koweka. Jest on wykonany z pociętych płytek według naszego szkicu, który Żenia ostatecznie przemyślał i dodał coś od siebie, ale zachował podstawowy motyw afrykańskiej roślinności w obrazie.

Rzut piętra

Rzut piętra

Zapoznaj się z przeglądem projektu

Publikacje w mediach



Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania