UV APARTMENT

Projekt wnętrza mieszkania

Opis projektu

Projekt wnętrz na osiedlu PIRS rozpoczęliśmy w 2018 roku dla młodego małżeństwa. Główna koncepcja wnętrza polega na tym, że przestrzeń jest "przepuszczalna"; nie ma ani jednego pomieszczenia, z wyjątkiem małej łazienki, które nie otrzymywałoby naturalnego światła. Strefy płynnie przechodzą jedna w drugą. Na przykład hol wejściowy przechodzi w kuchnię, kuchnia w sypialnię, a sypialnia w główną łazienkę.

Jedną z cech szczególnych wnętrza jest to, że praktycznie wszystkie meble, w tym tapicerowane, zostały wykonane według naszego projektu.

Kuchnia jest dość funkcjonalna i ma dużo miejsca do przechowywania, co sprawia, że nie pasuje do otwartej przestrzeni, więc postanowiliśmy ją jak najbardziej zamknąć. Na wyspie kuchennej znajduje się mały blat roboczy, a na pozostałej części wyspy - stół jadalny. Pozostała część blatu kuchennego jest ukryta za białymi frontami szafek, które biegną wzdłuż ściany i skręcają w kierunku drzwi wejściowych. W ten sposób szafa przy drzwiach wejściowych przechodzi do kuchni, tworząc jednolitą całość. Cała biała szafa (garderoba, kuchnia) jest oderwana od podłogi i nie sięga sufitu, co daje efekt unoszenia się w powietrzu i ułatwia dostrzeżenie dużej objętości.

W części salonowej znajduje się standardowy zestaw mebli: sofa, fotel, lampa podłogowa i szafka pod telewizor. W salonie znajduje się również projektor i telewizor.

Sypialnie (pokój dziecięcy, główna sypialnia) są oddzielone od salonu i kuchni szklaną przegrodą, którą można zamknąć zasłoną od strony pokoju. Przy całkowicie odsłoniętych zasłonach w sypialni widzimy prawie całą przestrzeń mieszkania, co daje więcej powietrza i poczucie przestrzeni.

Układ głównej sypialni jest dość niekonwencjonalny, biorąc pod uwagę jej niewielki rozmiar, mieliśmy okazję skierować łóżko w stronę okna z kilku powodów: aby budzić się z widokiem na okno, aby odgrodzić wezgłowie od salonu i głównej łazienki oraz aby mieć możliwość obejścia łóżka ze wszystkich stron. Gniazdka i przewody elektryczne znajdują się bezpośrednio w łóżku, a z boku łóżka, w pobliżu wezgłowia, są kieszenie z wyprowadzonymi przewodami do ładowania gadżetów. W sypialni znajduje się również szafa i toaletka, które wychodzą na szafkę pod umywalką w głównej łazience.

W głównej łazience znajdują się dwie umywalki, wolnostojąca wanna i toaleta. Łazienka jest skierowana w stronę okna w sypialni, a w głównej łazience pod sufitem znajduje się okno, przez które wpada naturalne światło z kuchni.

Wszystkie ściany i sufity są wykończone tynkiem. Wszystkie podłogi w mieszkaniu są wyłożone płytkami, a listwy przypodłogowe wykonane są z takich samych płytek.

  • UV APARTMENT

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Rzut II piętra

Rzut II piętra


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania