Round apartment

Projektowanie wnętrza mieszkania

Opis projektu

Klient tego projektu jest w trasie przez cały tydzień pracy, a w weekendy bywa w mieszkaniu sporadycznie. Dlatego przestrzeń mieszkania powinna być dla niego miejscem odpoczynku i relaksu, także wizualnego. Właściciel mieszkania posłużył się analogią do pięknego, drogiego samochodu, do którego wsiada w weekendy po tygodniu pracy służbowym.

Jednym z głównych wyróżników wnętrza jest duży narożny kominek, który wita nas już przy wejściu do mieszkania. Specjalnie zaprojektowaliśmy go tak, aby od strony holu, jadalni i salonu kominek stanowił centrum kompozycji. Kominek wykończony jest szarym gresem porcelanowym, który złagodzony jest ciepłą okleiną w kolorze miodu, co dodaje miękkości i komfortu temu raczej surowemu wnętrzu.

Meble gabinetowe, stół jadalny, kuchnia, łóżko – wszystko zostało zaprojektowane specjalnie pod projekt według szkiców projektantów. Klient projektu bardzo lubi eleganckie detale i lewitujące meble, dlatego we wnętrzu jest dużo szkła, dlatego też atrakcją sypialni jest niskie łóżko z japońskimi nutami, które sprawia wrażenie unoszącego się nad powierzchnią podłogi.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na łazienki. W projekcie jest ich 2 i podzieliliśmy je nie według zwykłej zasady: gość i gospodarz, ale według ich przeznaczenia funkcjonalnego. Łazienka przy wejściu jest niewielka i wyposażona w prysznic, w którym można wziąć szybki poranny prysznic i nabrać sił na nadchodzący dzień. Druga łazienka natomiast jest przestronna z dużą wolnostojącą wanną, w której można się położyć i odpocząć po dniu pracy.

W tym wnętrzu nie ma ani jednego przypadkowego i niepotrzebnego szczegółu. Cała przestrzeń jest dostosowana i zorganizowana tak, aby odpowiadała stylowi życia i charakterowi jej właściciela.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Rzut II piętra

Rzut II piętra
Wykaz pomieszczeń

Rzut III piętra

Rzut III piętra
Wykaz pomieszczeń

Zapoznaj się z przeglądem projektu

Publikacje w mediachUdostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania