PRS Apartment

Projektowanie wnętrza mieszkania

Opis projektu

Wnętrze zostało zaprojektowane dla zamieszkania trzyosobowej rodziny - dwóch dorosłych i nastolatka. Układ pomieszczeń jest zgodny z zasadami trójstronnego podziału na strefy: część prywatna (sypialnia rodziców, pokój dziecięcy) jest oddzielona od części ogólnodostępnej (salon/kuchnia/jadalnia) częścią gospodarczą (hol wejściowy, 2 łazienki, 2 garderoby).

Rzut ma kształt promienisty, więc w mieszkaniu trudno znaleźć ściany łączące się pod kątem prostym. Stwarza to problemy przy montażu mebli do zabudowy, dlatego prawie wszystkie meble szafkowe są projektowane jako wolnostojące.

W kolorystyce zastosowano biały, szary i czarny, uzupełnione o drewniane meble w jasnych odcieniach. Kolorowe płytki w formacie 15x15 cm zastosowano również w łazienkach. Ogólnie rzecz biorąc, spokojne, monochromatyczne i minimalistyczne wykończenie ścian pomaga skupić uwagę na meblach, które zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie dla tego projektu.

W projekcie chciano odejść od banalnego układu mebli z półki różnych marek, dlatego większość elementów została zaprojektowana i wykonana specjalnie na potrzeby tego projektu. Zaprojektowano sofę, regały w salonie i pokoju dziecięcym, łóżko i szafki nocne w sypialni rodziców. Można w nich zauważyć powtarzalność elementów (takich jak nogi i ramy) oraz wykończenia drewną. Stworzyło to poczucie ciągłości w postrzeganiu przestrzeni.

Ciekawe elementy i szczegóły:

"Schody na pierwsze piętro" w korytarzu - jednym z życzeń klientów była szwedzka ściana w korytarzu. Aby płynnie wkomponować się we wnętrze, wymyślono wnękę z doświetleniem.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Zapoznaj się z przeglądem projektu

Publikacje w mediachUdostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania