Opis projektu

To nowoczesne wnętrze, którego główną cechą jest mieszanka technologii i europejskiego stylu, który łączy w sobie cechy nowoczesnego minimalizmu i elementów klasycznego wzornictwa.

Mieszkanie znajduje się w historycznym centrum miasta w kamienicy wybudowanej w połowie ubiegłego wieku, więc początkowe dane to wysokie sufity, mały rozpadający się balkon i standardowy jak na tamte czasy układ z osobną malutką kuchnią i małymi pokojami . Dlatego głównym zadaniem projektowym było stworzenie nie tylko estetycznego wnętrza, ale wygodnej, funkcjonalnej, dobrze zorganizowanej przestrzeni do życia młodej pary.

Rozwiązanie planistyczne oparliśmy na idei open space, czyli całą przestrzeń mieszkania zrobiliśmy w jedną całość z warunkowym podziałem na strefy. Jednocześnie zostawiliśmy możliwość uczynienia lokalu prywatnym za pomocą przesuwnych ścianek działowych, które mogą oddzielić część sypialną od łazienki. Gdy jednak ścianki działowe są otwarte, mieszkanie staje się jedną dużą przestrzenią, którą można oglądać przez kilka osi wizualnych.

Nastrój tego wnętrza tworzą nie kolorystyka, bo wnętrze jest niemal monochromatyczne, ale detale nawiązujące do przytulnych małych mieszkań w centrum Paryża. Okiennice, otwarty balkon z markizą, sztukaterie, meble na zgrabnych cienkich nóżkach, parkiet francuskiej choinki – wszystkie te detale łagodzą dość minimalistyczny wystrój i kształtują charakter mieszkania.

Przemyślanie i szczegółowe przestudiowanie każdego centymetra mieszkania pozwoliło nam stworzyć bardzo technologiczne i spersonalizowane wnętrze, które będzie ponadczasowe i ulotne trendy przez wiele lat.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Zapoznaj się z przeglądem projektu

Publikacje w mediachUdostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania