Opis projektu

W mieszkaniu w stanie wykończeniowym zrobiliśmy pokój dzienny połączony z kuchnią oraz dużą sypialnię z garderobą. Łazienki są oddzielne, zgodnie z życzeniem klienta.

Projekt został wykonany dla młodego człowieka, który nie będzie mieszkał na stałe w mieszkaniu. Głównymi preferencjami klienta były funkcjonalność, zwięzłość, minimalizm oraz brak czerni i jaskrawych kolorów.

Całe mieszkanie utrzymane jest w kolorystyce brązowo-biało-szarej, która podkreśla stabilność, spokój i przytulność.

Strefa wejściowa jest jednobarwna i tworzy jeden portal. Gres, listwy i farby do szafek, drzwi i ściany zostały dobrane tak, aby jak najwierniej pasowały do koloru. Strefę wejściową nie chciali pozbawiać światła, salon nie musiał również być tak otwartą przestrzenią. Ścianki działowe, które obracają się o 360 stopni, pomogły rozwiązać dwa problemy jednocześnie. Tworzą one jedną ścianę, a ustawione pod innym kątem pozwalają światłu rozlewać się po całym pomieszczeniu. Z tyłu przyklejone jest lustro, które nie tylko spełnia swoje bezpośrednie zadanie, ale także optycznie powiększa przestrzeń.

Pomysł na sypialnię opiera się również na podziale pokoju na dwie strefy, z wykorzystaniem kolorowych portali: pierwsza służy do spania, jest przytulna i ciepła; druga, przy oknie, służy do odpoczynku i czytania, jest jasna i minimalistyczna. Listwy o średnim odcieniu kolorowym nadają kierunek i łączą te dwie przestrzenie. Kolor brązowy natomiast stwarza poczucie komfortu i relaksu.

Dzięki zastosowaniu raczej gęstych odcieni w odpowiednich miejscach, mieszkanie pozostaje lekkie i przytulne.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Publikacje w mediachUdostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania