Opis projektu

W roku 2019 opracowywano nową markę turystyczną miasta Soligorsk, sponsorowaną przez Belaruskali. Planowano stworzenie dużego projektu, który ma na celu promocję turystyki na Białorusi. W rezultacie Soligorsk ma stać się "gościnną stolicą Białorusi".

Powstanie pawilonów będzie pierwszym etapem wprowadzania marki Soligorsk, następnie powstaną stoiska wystawiennicze o różnym stopniu złożoności oraz promenada architektoniczna z terenem rekreacyjnym (sporty wodne), sklepami z pamiątkami oraz ulicą restauracji i kawiarni.

Za opracowanie i stworzenie marki Soligorsk, w tym za strategię i design, odpowiedzialna była agencja NEFTBWA.

Koncepcja pierwszej kolekcji Soligorsk opierała się na warstwowej skale potasowej jako symbolu miasta, które powstało dzięki rozwojowi przemysłowemu kopalni potasu.

W ramach budowania marki miasta pod marką Soligorsk wprowadzono produkty pamiątkowe, artykuły spożywcze oraz kolekcję ubrań. Zespół architektów ZROBIM był bezpośrednio zaangażowany w projektowanie pawilonów wystawowych do sprzedaży produktów promocyjnych. Trzy pawilony znajdują się obecnie w Mińsku w strefach kibica II Igrzysk Europejskich 2019 w pobliżu Mińsk Arena, Pałacu Sportu i Czyżowka Arena. Oczekuje się, że po zakończeniu igrzysk pawilony zostaną ustawione w charakterystycznych miejscach Soligorska.

Do budowy pawilonu wybrano prosty, czysty i zwięzły kształt równoległościanu. Ma dwanaście drzwi, które są otwarte dla wszystkich gości. Zastosowano materiały przyjazne dla środowiska, pawilon utrzymany jest w naturalnych, ciepłych kolorach. W nocy stosowane jest oświetlenie pasmowe, które tworzy jasne, przytulne wnętrze. Taśmy LED umieszczone pionowo na powierzchniach czołowych drzwi podkreślają rytm powstałej konstrukcji i oświetlają przestrzeń wokół pawilonu.

Na głównej ladzie umieszczono logo miasta Soligorsk oraz falisty wzór skalny, który ma się również pojawić na fasadzie budynku. Podłogę zdobi wzór jasnych, kolorowych fal wykonanych z marmuru, które symbolizują warstwowość skały.

Produkcją pawilonów zajęła się firma budowlana Modern Frame House, nadzorowana przez Aleksieja Tarnogurskiego.

  • SALIHORSK PAVILION

Rzut piętra

Rzut piętra

Zapoznaj się z przeglądem projektu

Publikacje w mediachUdostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania