Opis projektu

Projekt nowoczesnego klubu dla kobiet w Arabii Saudyjskiej, gdzie naszym głównym zadaniem było opracowanie architektury krajobrazu i zaprojektowanie elewacji tak, aby stworzyć wygodną i prywatną przestrzeń z możliwie najszerszym zakresem usług i możliwościami rekreacyjnymi: restauracje, kawiarnie, przestrzenie coworkingowe, salony kosmetyczne, plaże, baseny itp.

Sam kompleks ma kształt litery "U" z zamkniętym dziedzińcem z basenami, dostępem do wody i plaży. Struktura planistyczna swoją symetrią nawiązuje do zespołów pałacowych i reprezentowana jest przez trzy bryły: środkowe, lewe i prawe skrzydło.

Trzon zespołu stanowi jego środkowa część, będąca jednocześnie głównym wejściem do budynku. Z zewnątrz jest to najbardziej głucha, nieprzejrzysta bryła, do której wejście organizuje mosiężny portal, wzdłuż którego przepływa wodospad. Od wewnątrz fasada natomiast posiada dużą ilość przeszkleń i tarasów, które wraz z terenami rekreacyjnymi i przemyślanymi elementami małej architektury tworzą prywatną, zamkniętą przed oczami przechodniów przestrzeń wewnętrzną, z dostępem do ocean.

Rzut piętra

Rzut piętra

Wykaz pomieszczeń
  • OIA DOWNTOWN


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania