YAKUTY HOUSE

Projekt architektoniczny

Opis projektu

Projekt polegał na dobudowaniu części mieszkalnej nad istniejącą piwnicą. Pomysł polega na oddzieleniu głównej części mieszkalnej od piwnicy, w której znajduje się sauna i pokoje gościnne, tak aby piwnicę można było wynajmować, wykorzystywać jako pokój gościnny lub spędzać w niej czas z przyjaciółmi. Zapewnia to najlepszą możliwą prywatność między parterem a kondygnacją dla gości.

Zdecydowaliśmy się na użycie modrzewia, który tworzy monomateriałową, jednoczęściową, naturalną bryłę, ponieważ dom jest położony na wsi. O orientacji budynku zadecydował widok na dolinę, dlatego celem było zapewnienie głównym pomieszczeniom widoku na dolinę. Aby wzmocnić ten efekt, postanowiono stworzyć taras na parterze, który stałby się zadaszeniem tarasu piwnicy, gdzie planujemy gromadzić towarzystwo.

Wiata jest połączona zarówno z wejściem frontowym, jak i z wyjściem na taras na parterze, a także z przejściem prowadzącym bezpośrednio do głównego wejścia w piwnicy. Dzięki temu można szybko i łatwo uzyskać dostęp do każdej części domu.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Rzut II piętra

Rzut II piętra
Wykaz pomieszczeń


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania