RE HOUSE

Projekt architektoniczny

Opis projektu

W tym projekcie naszym zadaniem była częściowa przebudowa istniejącego domu i zmiana projektu elewacji. Klientowi zależało na zachowaniu istniejącego układu, ulepszeniu i dodaniu kilku ważnych obszarów: łaźni, bloku gospodarczego i wiaty garażowej.

Całkowicie przemyślaliśmy grupę wpisów, dodając jej wszystkie brakujące funkcje. Mamy więc lewitujący baldachim na dwa samochody, który posiada okrągły otwór na rosnące drzewko. Drzewo to w ciągu dnia stworzy niezwykłą grę świateł i cieni, a nocą będzie pięknie oświetlone. Drzewo służy również jako przekładka wizualna, ponieważ za nim znajduje się wejście do domu. Na prawo od drzewa znajduje się wejście do bloku gospodarczego i łaźni.

Dla klienta ważne było również ograniczenie ilości światła słonecznego wpadającego do przestrzeni wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu dużych, panoramicznych okien. Rozwiązaliśmy ten problem za pomocą wystającego na 2 metry baldachimu, który zapobiegnie przenikaniu bezpośredniego światła słonecznego i przegrzaniu przestrzeni.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Rzut II piętra

Rzut II piętra
Wykaz pomieszczeń


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania