Lightwell house

Projekt architektoniczny

Opis projektu

Dom położony jest w zwartej zabudowie domków letniskowych na małej działce, dlatego postanowiliśmy zastosować naszą ulubioną technikę architektoniczną - zorientować dom do wewnątrz. Aby to zrobić, umieściliśmy atrium z roślinami na środku domu, a wokół niego rozmieszczono wszystkie pokoje w domu.

Tym samym przejście wzdłuż przeszklonej studni w formie galerii nie wygląda jak nudny korytarz, ale wizualnie stanowi część jednej dużej przestrzeni, a jednocześnie najkrótszej, usytuowanej wzdłuż wewnętrznego obwodu. Pozwoliło to uniknąć ciemności korytarze, ponieważ wszystkie strefy przejściowe w domu znajdują się wzdłuż atrium, tworząc piękną galerię, która zamienia każdy ruch wokół domu w estetyczną podróż.

Elewacje domu wykonane są w przeważającej mierze z monomateriału z cegły klinkierowej. Strefy wejściowe i letnie z tarasem zostały podkreślone akcentami z tworzywa sztucznego elewacji w postaci masywnych ścian ekranowych, które sprawiają wrażenie podniesionych ponad poziom podłogi i tworzą portale zapraszające do wnętrza domu.

  • Lightwell house

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania