GHELETSKALI HOUSE

Projekt architektoniczny

Opis projektu

To wyjątkowy projekt, w którym nie mieliśmy praktycznie żadnych ograniczeń - nie ma sąsiadów, w pobliżu nie ma autostrad, pod domem nie jeżdżą samochody.

Dom położony jest na działce, na której klient posiada własną działkę rolną. Co więcej, klient mieszka tam już w domu w klasycznym stylu śródziemnomorskim z pięknym symetrycznym ogrodem. I właśnie ta symetria i otwarte przestrzenie go męczyły. Chciał czegoś bardziej zamkniętego, spontanicznego i odosobnionego. Tak powstał koncept domu, który sam w sobie jest zarówno murem, jak i płotem i w ogóle nie wygląda dla przeciętnego człowieka zbyt pompatycznie.

Funkcjonalnie podzielony jest na 4 bryły, tworzące dziedziniec-patio z basenem, miejscem do grillowania i niewielkim ogródkiem. W pierwszym bloku znajduje się mieszkanie dla personelu z osobnym wejściem i pomieszczenia techniczne. Kolejna bryła to symbioza przestrzeni wspólnych i bryły wzorcowej. Do tej bryły przylega wieża widokowa - być może najbardziej niezwykła część domu z częścią wypoczynkową na górnym poziomie. Trzeci blok jest blokiem dla gości i obejmuje sypialnie dla gości. A ten ostatni to niezależny blok SPA.

Dom jest parterowy, ale w kluczowych obszarach, gdzie chcieliśmy uzyskać więcej światła i ciekawej przestrzeni, dodano podwyższenia dachu. Bryły te otrzymały dwuspadowe dachy oraz przeszklone okna skierowane na strony kardynalne, interesujące z punktu widzenia nasłonecznienia.

Rzut piętra

Rzut piętra

Wykaz pomieszczeń
Rzut II piętra

Rzut II piętra

Wykaz pomieszczeń
  • GHELETSKALI HOUSE


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania