Opis projektu

Naszym zadaniem w tym projekcie było opracowanie jednolitego kodu projektowego zagospodarowania kompleksu mieszkalnego składającego się z 7 budynków wielorodzinnych. Ponieważ przestrzeń dziedzińca jest zamknięta między domami a terenem przedszkola, koncepcja została oparta na idei stworzenia oddzielnego zamkniętego dziedzińca z własnym przytulnym mikroklimatem leśnym dostępnym tylko dla mieszkańców LCD.

Cały dziedziniec jest zapętloną pętlową bieżnią wśród zielonych wzgórz z licznymi wyposażonymi strefami o różnym kierunku, placami zabaw dla dzieci i Sportu, strefami rekreacyjnymi, zadaszonymi altanami do coworkingu, wyposażonymi w rozety.

Centralnym obszarem rekreacyjnym dziedzińca jest okrągła Fontanna dla pieszych otoczona ławkami wypoczynkowo. Dodatkowym akcentem w tej strefie jest zazielenienie klonów i wiśni, które dodadzą koloru jesienią i wiosną.

Koncepcja zagospodarowania została wykonana w połączeniu z rozwiązaniami elewacyjnymi, aby zachować ekologiczny styl dziedzińca cegła ceramiczna, dewerewo, ściółka. Większość urządzeń dla dzieci i małych form architektonicznych jest wykonana z drewna.

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania