FENESTRA RESIDENCE

Projekt architektoniczny

Opis projektu

Staraliśmy się umieścić ten dom 1000+ m2 w maksymalnej odległości od sąsiadów i aby można go było oglądać ze wszystkich stron. W ten sposób podnieśliśmy dom w stosunku do poziomu drogi, aby rozszerzyć i wzmocnić cechy gatunkowe na las z jednej strony i pole z drugiej.

Dom ma dwa piętra: pierwsze-wspólne, drugie - wyłącznie rodzinne. Jednocześnie pierwsze piętro ma kilka półpoziomów: garaż i halę sportową. Garaż jest obniżony o 450 mm w stosunku do zera domu dla dostępności i łatwego wjazdu z ulicy. Siłownia jest obniżona o 600 mm, co zwiększa wysokość pomieszczenia i dodaje mu "powietrza".

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, główne są trzy: płytki porcelanowe antracytowe, cegła klinkierowa, a także kamień naturalny w dużych łupkach. Cegła podkreśla bloki sypialni na drugim piętrze, płytki porcelanowe odrywają dom od ziemi, tworząc iluzję unoszącej się objętości drugiego piętra, a kamień jest używany w obszarach dotykowych: Grupa wejściowa, Strefa tarasu. Od strony podwórka drugie piętro jest wydzielone dużą ramą, która zakrywa solidne przeszklenie sypialni od sąsiadów, wykonana jest z kamionki porcelanowej. Szkło ma tutaj szczególne znaczenie: nie jest to tylko półprzezroczysta konstrukcja, ale czwarty materiał wykończeniowy, który rozpuszcza dom w otoczeniu.

Rzut piętra

Rzut piętra
Wykaz pomieszczeń

Rzut II piętra

Rzut II piętra
Wykaz pomieszczeń


Udostępnij projekt

Udostępnij projekt, który Ci się podoba w mediach społecznościowych!


Nasze projekty

Być może zainteresują Cię inne kierunki i projekty naszego biuro:

Napisz do nas

Odpowiemy na wszelkie pytania